FESTIWAL ŻYCIA W KOKOTKU

Młodzież z naszego KSMu brała udział w Festiwalu Życia w Kokotku.

Każdy dzień festiwalu wyglądał podobnie – dzień rozpoczynaliśmy jutrznią i śniadaniem. Po tym konferencja a po niej praca w grupach, obiad i warsztaty. Później nabożeństwo, Eucharystia i na zakończenie dnia koncerty m.in. dj Tomka Cichego, Roksany Węgiel, Luxtorpedy, Kamila Bednarka i zespołu TAU. W czwartek dodatkową atrakcją był bieg festiwalowicza.

Pierwszego dnia Eucharystii przewodniczył bp. Grzegorz Suchodolski (przewodniczący rady KEP ds. duszpasterstwa młodzieży). W czasie homilii podzielił się świadectwem drogi swojego powołania która naznaczona była pytaniami „ja?”. Mówił, że Bóg na nasze pytania „ja?” potrafi czasami bardzo długo zwlekać z pełną odpowiedzią, ale ważne jest, kiedy my zrobimy pierwszy krok.

Drugiego dnia festiwalu mia
ła miejsce konferencja Ani Bonk. Podzieliła się, że jeśli Bóg nas do czegoś powołuje to mamy po prostu iść i kochać – dawać swoje dary i talenty. Tego dnia Eucharystii przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Koadiutor Adrian Glabas. W homilii mówił, że w życiu chodzi o radość, która jest pewnością, że nasze życie jest w najlepszym miejscu i w Bożych rękach.

Trzeciego dnia festiwalu mia
ła miejsce konferencja wyjątkowej osoby, która był Wojciech Modest Amaro. Podzielił się tym, że człowiek czasem musi zostawić bardzo wiele, aby zobaczyć Boży plan w swoim życiu i pójść za nim. Nie jest to łatwe, ale warto. Eucharystii przewodniczył Biskup diecezji bielsko – żywieckiej, Bp. Piotr Greger. W czasie homilii mówił na temat czwartego przykazania.

Czwartego dnia festiwalu miała miejsce konferencja ks. Marcina Pasia. Rozważał z uczestnikami Ewangelię dotycząca cudu w Kanie Galilejskiej. Maryja zaprasza każdego z nas do relacji z Jezusem mówiąc „Uczyńcie wszystko cokolwiek powie Jezus”. Każdy z uczestników na zakończenie konferencji miał możliwość uczynić Jezusa jako gospodarza swojego życia wybierając Go jako swojego Pana i Zbawiciela. Tego dnia Eucharystii przewodniczył Biskup Pomocniczy naszej diecezji, Bp. Andrzej Iwanecki. W czasie homilii mówił o małych wyborach jakie dokonujemy każdego dnia. W życiu każdego człowieka pojawiają się też te większe tzw. „nadzwyczajne” wybory, kiedy Bóg daje łaskę powołania.

Piątego dnia konferencję wygłosił o. Kazimierz Lubowicki OMI. A wieczornej Eucharystii przewodniczył prowincjał Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, o. Paweł Zając. W czasie homilii mówił, że nie ma większej samotności, niż samotność Jezusa na krzyżu i nie ma większego cierpienia niż cierpienie Jezusa, który jednoczy się z cierpieniem każdego z nas. A dane jest dlatego żebyśmy nigdy nie pomyśleli, że te trudności, które przeżywamy są największymi trudnościami, które są nie do pokonania.

Szóstego dnia miał miejsce panel dyskusyjny z małżeństwami, które opowiedziały o powołaniu do małżeństwa. A Eucharystii przewodniczył biskup częstochowski, Ks. Bp. Andrzej Przybylski. W czasie homilii mówił o Maryi, która podjęła decyzję i podążyła za Duchem Świętym. Biskup uczestnikom i sobie postawił pytanie za jakim duchem idziemy? Przypomniał, że sprawcą wszystkiego jest Duch Święty – o tym musimy pamiętać!!!

Ostatniej Eucharystii na Festiwalu Życia przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.


Tak zakończył się nasz tygodniowy pobyt w Kokotku na Festiwalu Życia. Można by powiedzieć „to jest już koniec, nie ma już nic jesteśmy wolni możemy iść…” ale tak naprawdę jest to dopiero początek, bo z całym „bagażem” doświadczenia czasu festiwalowego – spotkań z drugim człowiekiem ale przede wszystkim Boga powróciliśmy do naszych domów.

Bogu niech będą dzięki za ten Boży czas!!!