IDĘ ZA NIM… – TARNOGÓRSKIE WIELKOPOSTNE SPOTKANIA DLA MŁODZIEŻY

KSM w Tarnowskich Górach zaprosił młodych na cykl spotkań wielkopostnych dla młodzieży „Idę za Nim…” – pięć piątków, pięć parafii, pięciu kapłanów o pięciu warunkach dobrej spowiedzi. W czasie każdego spotkania została wygłoszona konferencja tematyczna, świadectwo oraz była sprawowana Droga Krzyżowa.

Pierwsze spotkanie odbyło się w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Fatimskiej w Strzybnicy. Spotkaniu przewodniczył wikary i Asystent KSM działającego przy parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach – ks. Krzysztof Ochab. Spotkanie dotyczyło pierwszego warunku spowiedzi czyli rachunku sumienia.

Drugie spotkanie odbyło się w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach. Spotkaniu przewodniczył rezydent z sąsiedniej parafii – ks. Tomasz Przybyła. Spotkanie dotyczyło drugiego warunku spowiedzi czyli żalu za grzechy.  

Trzecie spotkanie odbyło się w parafii Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Śląskich. Spotkaniu przewodniczył wikary z Opatowic – ks. Mateusz Batóg. Spotkanie dotyczyło trzeciego warunku spowiedzi czyli mocnego postanowienia poprawy.

Przedostatnie spotkanie odbyło się w parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych na Osadzie Jana. Spotkaniu przewodniczył wikary ze Strzybnicy – ks. Denis Rakwic. Spotkanie dotyczyło czwartego warunku spowiedzi czyli szczerej spowiedzi.

Ostatnie spotkanie odbyło się w parafii Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Opatowicach. Spotkaniu przewodniczył wikary z Osady Jana – o. Adam Markowski MI. Spotkanie dotyczyło piątego warunku spowiedzi czyli zadośćuczynienia Panu Bogu i bliźniemu.