KRAJOWA RADA W SIEDLCACH

W miniony weekend przedstawiciele Zarządu Diecezjalnego wraz z Księdzem Asystentem Diecezjalnym brali udział w Krajowej Radzie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Siedlcach.
W czasie obrad uchwalony został nowy regulamin sztandaru, odznaki oraz hymnu KSM oraz wyróżniono osoby zaangażowane w prace na rzecz ogólnopolskiego Stowarzyszenia. Podsumowano również XIV kadencję Prezydium oraz wybrano nowy skład.
 
Podczas sobotniej Eucharystii, sprawowanej przez bp. Grzegorza Suchodolskiego, Przewodniczącego Rady Episkopatu ds. Duszpasterstwa Młodzieży, zostało ustanowionych 11 Instruktorów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Wśród nich Prezes naszego Zarządu, Karina Brylok – tym samym zostając pierwszym instruktorem w naszej diecezji.
 
Ostatniego dnia Krajowa Rada spotkała się z ks. Bp. Adamem Babem, Delegatem KEP ds. KSM. W czasie tego spotkanie uczestnicy rozmawiali o wierze, kondycji Kościoła oraz o sposobach komunikacji z młodymi.
 
W czasie trzech dni zebrani modlili się o pokój i ustanie wojny na Ukrainie oraz podjęto decyzję o kontynuowaniu akcji „Polak z Sercem dla pokoju”.
Powołany został skład kapituły Orderu im. ks. Prał. Antoniego Sołtysika. Do kapituły została powołana z naszego Zarządu Karina Brylok.