NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ SPORTOWY

9 listopada 2019 roku na hali sportowej w Tarnowskich Górach odbył się XVIII Niepodległościowy Turniej Sportowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Katowickiej i Diecezji Gliwickiej. Turniej ten odbywa się nieprzerwanie od 2001 roku na terenie Archidiecezji Katowickiej, a od dwóch lat jest organizowany wspólnie z naszą diecezją. Rywalizacja odbyła się w kategoriach: piłka siatkowa kobiet, piłka siatkowa mężczyzn oraz piłka nożna.

W turnieju udział wzięła młodzież z: Tarnowskich Gór, Goduli, Orzepowic, Kochłowic, Imielina, Bobrownik Śląskich, Tych Czółowia, Gliwic Wójtowej Wsi, Kalet Jędryska.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Asystent Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz członkowie Zarządu oddziału KSM Tarnowskie Góry. Prezes Marcin Gruca otwierając turniej powiedział:
„11. Listopada to dzień bardzo ważny dla każdej Polki i każdego Polaka. Dziś trzeba dawać ludziom świadectwo wartości patriotycznych, które niestety często spychane są przez współczesny świat na bok, są pogardzane i wyśmiewane. Pamiętajmy jednak, że służenie ojczyźnie przez cnotę, naukę i pracę jest jednym z przyrzeczeń, które złożyliśmy Bogu i Kościołowi podczas zaprzysiężenia KSMu.”

Wiceprezes, Kaja Morawiec dodała: „Świętować można w różny sposób. Dziś, młodzi patrioci z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży robią to w duchu sportowej i uczciwej rywalizacji. O niepodległość trzeba walczyć, a z odzyskanej niepodległości trzeba się cieszyć i dziękować za nią Bogu. A jak czynić to lepiej niż w gronie życzliwych, pełnych energii, pasji i sportowego zacięcia ludzi.”.

Laureatami turnieju zostali:  

Siatkówka kobiet
I miejsce: KSM Orzepowice
II miejsce: KSM Kalety Jędrysek
III miejsce: KSM Bobrowniki

Siatkówka mężczyzn
I miejsce: KSM Tychy Czułów
II miejsce: KSM Imielin
III miejsce: KSM Kochłowice

Piłka nożna
I miejsce: KSM Tychy Czułów
II miejsce: KSM Kochłowice
III miejsce: KSM Gliwice Wójtowa Wieś