OGÓLNOPOLSKA SESJA ZARZĄDÓW DIECEZJALNYCH

Od 21 do 23 lutego w Ośrodku Konferencyjno – Rekolekcyjnym w Poroszewicach odbyła się Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych oraz Zjazd Krajowej Rady. W tym wydarzeniu wzięła udział delegacja Zarządu KSM naszej diecezji wraz z Księdzem Asystentem Diecezjalnym Przemysławem Zającem.

W trakcie Sesji podsumowano zbiórkę II edycji „Polak z sercem”, omówiono Kongres Młodzieży Polonijnej w Krakowie, organizację obchodów XXX-lecia reaktywacji KSM w Polsce, nowy ogólnopolski program formacyjny „Hej do apelu stańmy wraz”, projekt Młodzi 4.0 oraz poruszono kwestie związane z notyfikacją diecezjalnych statutów KSM.

W sesji uczestniczył delegat Episkopatu Polski ds. KSM Bp Marek Solarczyk który podkreślał, że młodzi w KSMie biorą odpowiedzialność za siebie, Kościół i Ojczyznę, ale muszą pamiętać, że aktywizm nie może przysłonić formacji duchowej. Dla księdza Biskupa KSM to organizacja młodych ludzi, którzy są gotowi dać świadectwo wiary i ofiarności wobec ojczyzny.

Podczas zebrania przedstawiciele Krajowej Rady KSM wybrali nowe władze Prezydium Krajowej Rady Stowarzyszenia na XIV kadencję. Przewodniczącym na kolejną kadencję został Patryk Czech. Wybrano także dwóch zastępców przewodniczącego – funkcję tę obejmie Monika Zubowicz i Anna Błazińska. Do Prezydium wybrano także Aleksandrę Samulę i Karolinę Błażejczyk.

Na zakończenie sobotnich obrad była sprawowana Eucharystia, której przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Zachęcał młodych do odwagi w wyznawaniu wiary. Podkreślał, że członkowie KSM powinni żyć tak, by inni patrząc na nich byli od razu pewni, że są oni uczniami Jezusa. Życie chrześcijanina musi być zachętą do naśladowania.