PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM BŁ. KAROLINY KÓZKÓWNY W ZABAWIE

W sobotę 9 października młodzież należąca do KSM w naszej diecezji pielgrzymowała do swojej patronki bł. Karoliny aby prosić o błogosławieństwo na rozpoczęty przed miesiącem rok formacyjny.
Pobyt w Zabawie rozpoczął się od spotkania z przewodnikiem, który przybliżył im postać bł. Karoliny. Następnie była sprawowana Eucharystia przy ołtarzu, pod którym złożone są doczesne szczątki bł. Karoliny Kózkówny. Na koniec pobytu w Sanktuarium młodzi oddali cześć jej relikwiom.

Po krótkiej obiadowej przerwie młodzi udali się na szlak Drogi Krzyżowej do miejsca męczeństwa bł. Karoliny. Przy krzyżu – w miejscu znalezienia ciała patronki – KSMowicze odmówili modlitwę w intencji młodych za wstawiennictwem bł. Karoliny oraz złożyli bukiet biało czerwonych kwiatów.
W drodze powrotnej udali się jeszcze do Centrum Jana Pawła II w Krakowie aby zobaczyć wystawę multimedialną „Śladami Jezusa”.
 
Młodzi wrócili do domów z nową nadzieją na lepsze jutro dla siebie i swoich bliskich, bo wierzą, że Karolina im pomoże i odmieni ich los, wyprosi błogosławieństwo i potrzebne łaski.