REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Pierwsze rekolekcje wielkopostne po pandemicznej przerwie dobiegły końca. Po rozważaniach w czasie tych dni prowadził nas ks. Tomasz Szczeciński, Egzorcysta Diecezji Opolskiej.

Pierwszy dzień to czas odpoczynku przy stole, aby się posilić po podróży, ale i na spotkanie przy tym najważniejszym stole – stole Eucharystycznym! Po Mszy świętej wysłuchaliśmy konferencji pt. „Pewna Droga”. Ksiądz mówił, że tą pewną i jedyną drogą jest droga do Boga. A Jezus pokazuje nam drogę do domu. On przyszedł abyśmy my mieli dom. Pierwszy dzień został zwieńczony adoracją i odśpiewaniem apelu!

Drugi dzień rozpoczynamy od Jutrzni. Rano wysłuchaliśmy konferencji pt. „Pewna Prawda”. Ksiądz mówił, że Prawda to nie coś, ale Prawda to Ktoś, to Bóg. W czasie Konferencji zastanawialiśmy się po co nam potrzebne przykazania miłości? Są one potrzebne, bo taki jest Bóg i On formuje takie prawa jakie wypływają od Niego. On nas zaprasza do świętości, bo On jest Święty. Pan Bóg daje nam łaskę, która jest Bożym Miłosierdziem. Jeśli będziemy wiedzieli kim jesteśmy to będziemy wiedzieli, dokąd zmierzamy i będziemy wiedzieli co zrobić z naszym życiem.
Dopołudniowy czas rekolekcji zwieńczony został ważnym wydarzeniem dla trzech Druhów naszego Stowarzyszenia. W czasie Eucharystii zostali pobłogosławieni i ustanowieni Zastępowymi (Regina Hadrysiewicz i Daniel Janicki) oraz Liderem (Wiktoria Pojman) Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji. 

Popołudnie spędziliśmy na spotkaniu z Panem Jezusem na adoracji oraz na przystąpieniu do sakramentu spowiedzi. Był to bardzo wyjątkowy czas! Po tym przyszedł czas na kolejną konferencję pt. „Pewno Życie”. Życie to nie coś, ale Życie to Ktoś, to Jezus. Jezus to Jedyne Życie. Jak Bóg stwarzał człowieka to wypowiadał słowo KOCHAM! Bóg kocha człowieka z jego wadami i z grzechami. Bóg kocha człowieka za darmo i bezwarunkowo i chce dla niego pełnię życia, ale nie życia według ludzkich kryteriów, ale według Bożych. Jezus też chce nauczyć nas relacji a z tego zrodzi się poczucie bezpieczeństwa. Ksiądz konferencję zakończył mówiąc, że jeśli człowiek, że jeśli my będziemy walczyć o życie w Bogu to będziemy szczęśliwi! Po zachodzie udaliśmy się na Drogę Krzyżową w terenie. W tym czasie towarzyszyły nam relikwie bł. Karoliny a rozważania dotyczyły życia naszej patronki. Była to dla nas wyjątkowa droga!

Trzeci, czyli ostatni dzień rekolekcji rozpoczęliśmy również od Jutrzni. Po śniadaniu był czas na ostatnie wspólne uwielbienie w czasie adoracji. A następnie ostatnia konferencja – pytania i odpowiedzi… Ksiądz rekolekcjonista w tym czasie odpowiadała na nasze pytania. A po przerwie ostatnia wspólna Eucharystia. W czasie homilii ksiądz mówił, że lekceważenie nawrócenia doprowadzi nas do śmierci. Śmierć to dramat, to osamotnienie. A prawdziwe nawrócenie daje nam życie i chroni przed śmiercią wieczną. Pan Bóg pielęgnuje każdego człowieka, każdego z nas karmiąc nas Słowem Bożym, dając Siebie w Eucharystii. Reakcją Boga na zło jest jeszcze większa miłość. Reakcją Boga na to, że jestem byle jaki jest jeszcze większa troska, jeszcze większe staranie o mnie. Jezus nie chce byśmy zmarnowali swoje życie, ale żebyśmy wydali owoce i stali się darem, bo ono nie jest tylko dla nas. Po obiedzie spotkaliśmy się na podsumowaniu czasu rekolekcji – dzieliliśmy się tym co Pan Bóg w tym czasie zdziałał dla nas! Był to błogosławiony czas, gdzie Pan Bóg działał!

W imieniu Zarządu Diecezjalnego nasi Prezesi – Karina i Szymon podziękowali księdzu prowadzącemu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc w organizacji i przeprowadzeniu tych rekolekcji. Na sam koniec zostaliśmy rozesłani by iść z tym co się wydarzyło w czasie tych rekolekcji w swoje środowiska, do swoich oddziałów KSM.

Bogu niech będą dzięki za czas rekolekcji!