ŚWIĘTO PATRONALNE KSM!

Właśnie zakończyliśmy dwudniowe uroczystości patronalne w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Diecezji Gliwickiej. W tym roku odbyły się one w parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach.
Wczoraj…
Zgromadziliśmy się na czuwaniu, aby w ciszy i skupieniu móc oddać swoje życie Bogu i przygotować się do zaprzysiężenia. Rozpoczęliśmy od uczestnictwa we Mszy Św. parafialnej a po niej konferencja wygłoszona przez naszego Księdza Asystenta Diecezjalnego. Podczas konferencji ks. Krzysztof przybliżył nam dekalog KSM-owicza. Następnie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu która została zakończona błogosławieństwem indywidualnym. Było to wyjątkowe spotkanie, w czasie którego na nowo mogliśmy się pochylić nad najważniejszymi zasadami każdego członka naszego Stowarzyszenia.
A dziś…
Wielki dzień dla naszego KSM! Bo to właśnie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Gliwickiej zwiększyło swe szeregi o kolejnych członków.
Dzisiejsze popołudnie spędziliśmy w gronie KSMowiczów naszej diecezji na integracji. A już wieczorem była sprawowana Msza św. przez Księdza Biskupa w czasie której 7 kandydatów na członków złożyło swoje przyrzeczenie deklarując gotowość do służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Ksiądz Asystent Diecezjalny razem z Księdzem Biskupem wręczyli nowym KSM-owiczom legitymacje, odznaki i dyplomy druha.