UROCZYSTOŚĆ ZAPRZYSIĘŻENIA

Dziś wielki dzień dla naszego KSM! To właśnie dzisiejszego wieczoru Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Gliwickiej powiększyło swe szeregi o kolejnych członków.
Dzisiejsze popołudnie spędziliśmy w gronie KSMowiczów naszej diecezji na integracji. A już wieczorem Mszy św. przewodniczył nasz Biskup Ordynariusz Jan Kopiec. Przez jego posługę do grona naszego Stowarzyszenia Diecezjalnego dołączyło 6 kandydatów. Młodzi składając przyrzeczenie deklarowali gotowość do służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.
W czasie homilii Biskup Ordynariusz zwrócił szczególną uwagę na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Mówił, że ta uroczystość wskazuje nam na to, że jest Ktoś od kogo bardzo wiele zależy. Z tej wielkiej idei Chrystusa jako naszego Króla to w nim widzimy Tego który może spełnić wszystkie nasze pragnienia i równocześnie wskazać nam drogę naszego postępowania. W Kościele nigdy nie jesteśmy sami – zawsze z nami jest nasz Król, nasz Przewodnik.
Ksiądz Asystent Diecezjalny Krzysztof Ochab razem z Księdzem Biskupem wręczyli nowym KSMowiczom legitymacje, odznaki i dyplomy.