WAKACJE W NIECHORZU

Ostatnie dwa tygodnie KSMowicze z Tarnowskich Gór przebywali w nadmorskiej miejscowości Niechorze na wspólnym wyjeździe. Co tam się działo?

Poniżej wspomnienia jednej z uczestniczek:

Na szczęście przez pierwszy tydzień wyjazdu dopisywała nam dobra pogoda i dzięki słonecznym dniom spędziliśmy dużo czasu opalając się na plaży i kąpiąc w morzu. Jednak mieliśmy też sposoby na gorszą pogodę! W zespole szkolno-przedszkolnym, w którym mieszkaliśmy, czekały na nas rozmaite konkursy i zabawy, które były idealnym rozwiązaniem na deszczową pogodę. Oprócz tego byliśmy także w Muzeum Rybołówstwa, świetnie bawiliśmy się na poligonie rozwiązując różne zadania i miło spędziliśmy czas jeżdżąc w pobliskim parku gokartami. Udało nam się też wejść na sam szczyt latarni morskiej w Niechorzu! A także przejść spacerem do pobliskiej miejscowości Pogorzelica.

Oprócz czasu zorganizowanego w Niechorzu mieliśmy także dwie wycieczki. Jedna z nich odbyła się do Kołobrzegu, w którym popłynęliśmy na rejs statkiem, a także zwiedziliśmy stare miasto. Druga z nich odbyła się do Międzyzdrojów, w których weszliśmy na molo z cudownymi widokami, mimo szalonego wiatru. Oprócz Międzyzdrojów tego samego dnia zobaczyliśmy Jezioro Turkusowe i ruiny kościoła w Trzęsaczu! Nasz wyjazd z pewnością można zaliczyć do udanych, a wspomnienia z tej przygody zostaną w naszej pamięci na długo.

Regina Hadrysiewicz