ZEBRANIE KRAJOWEJ RADY

Rozpoczynamy Zebranie Rady Krajowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Naszą diecezję reprezentuje Prezes Zarządu – Karina Brylok, Skarbnik Zarządu – Agata Dobrzyniecka i Asystent – ks. Przemysław Zając.

Zebranie rozpoczęło się słowem i błogosławieństwem Bpa Marka Solarczyka który jest Delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Bp Adrian Galbas był gościem specjalnym Zebrania Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które odbywało się w sobotę 8 maja na platformie wirtualnej.

Biskup Adrian Galbas SAC do uczestników Zebrania Rady Krajowej mówił aby młodzi żyli po myśli Chrystusa. Bez Chrystusa działanie to „działactwo” – jest krótkotrwałe i silnie nas wyczerpuje. W tym co robimy potrzebujemy Chrystusa. Żeby robić wszystko tak, jak tego pragnie Chrystus.  W trakcie spotkania zachęcał młodych z KSM do zaangażowania w życie społeczne: „Świeccy muszą się angażować w każdej z dziedzin społecznych. To świeccy są większością Kościoła. Nic nie może odbywać się poza świeckimi, dlatego musimy wystrzegać się klerykalizmu, w którym będziemy zawsze przyznawać rację duchownym.” – mówił biskup Adrian Galbas. Na koniec spotkania Delegat KEP ds. Apostolstwa Świeckich zachęcał do przemyślanej formacji w Stowarzyszeniu: „Im bardziej formacja jest staranna, tym nasze zasoby duchowe i emocjonalne są większe, a to co robimy jest trwałe. W taki sposób pozyskamy innych do KSM.”

W czasie Zabrania Rady Krajowej odbyło się głosowanie nad Regulaminem Organów Diecezjalnych i Identyfikacją wizualną Stowarzyszenia. Zostały przedstawione plany inicjatyw ogólnopolskich oraz nowa książka KSM „Po co wskrzeszać trupa?”.